YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. 1999-2006 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulunda (SPK) uzman, 2006-2011 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasası Birliği’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak, 2011-2013 yılları arasında ise SPK ve Borsa İstanbul’un kurduğu “Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’de (SPL) kurucu Genel Müdürlük görevini yürütmüştür. Yıldırım yine Sermaye Piyasası Kanunu ile kurulan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB) ise 2011-2017 yılları arasında Birlik Başkanı olarak görev yapmıştır.

Bekir Yener Yıldırım; İstanbul Finans Merkezi, sermaye piyasalarının uluslararası tanıtımı, Türkiye’de uluslararası gayrimenkul değerleme standartlarının yasallaşması, gayrimenkul değerlemede tahkim sisteminin kurulması, Türkiye’nin Avrupa Değerleme Birliğine üye olması, gayrimenkulde mütekabiliyet düzenlemeleri, yurtdışına gayrimenkul satışı yasal düzenlemeleri, kentsel dönüşümün finansmanı ve ilgili düzenlemelerin yapılması gibi bir çok yenilikçi ve önemli ulusal projede rol almıştır. Yıldırım halen Kurucu ortakları arasında bulunduğu Neo Portföy Yönetimi A.Ş.’de yönetim kurulu başkanlığı görevinin yanı sıra bazı teknoloji girişim şirketleri, yatırım şirketleri ve yatırım fonları ile Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de yatırım komitesi / yönetim kurulu üyeliklerini halen sürdürmektedir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. İş hayatına İstanbul Borsası’nda başlamış, 1995 yılına kadar bu kurumda uzman olarak görev yapmıştır. Sonrasında Takasbank’ta 2010 yılına kadar yöneticilik yapmıştır.

2010 yılında Osmanlı Menkul Değerler A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştır.

2011 yılında Bosphorus Capital Portföy Yönetimi A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştır. Bosphorus Capital, Azimut Holding tarafından satın alınmıştır. Söz konusu satın almada aktif görev almış olan Tanju Günel 2017 sonuna kadar şirkette Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yapmıştır.

2018 yılında kurulan Neo Portföy Yönetimi A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılan Tanju Günel, aynı zamanda icra kurulu üyesi ve şirket fonlarında yatırım komitesi üyesidir.

Tanju Günel çeşitli dönemlerde MKK, VIOP, TSPAKB ve Vera Varlık Yönetimi A.Ş. gibi kuruluşlarda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

1989 Yılında Boğaziçi Üniversitesi, işletme bölümünden mezun olmuş, 1991-1992 yılları arasında Indiana Üniversitesinde (Bloomington) Bankacılık ve Risk Yönetimi alanında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 1992 Yılında aynı üniversiteden MBA derecesini almıştır. 1993’ten itibaren 6 yılı aşkın süreyle, Bankers Trust Istanbul’da döviz, faiz ve tüm türev ürünler ve son 2 yılda hisse senetleri de dahil olmak üzere, tüm fiyat ve risk yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1999’da Dışbank’a transfer olan Mustafa Dogan, 2 yıl süreyle hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2001 Yılında İTÜ, SBE’de Finansal Türevler üzerinde doktora derecesini tamamlamıştır. 2001’den bu yana, fon yöneticiliği ve danışmanlık hizmeti veren Mustafa Doğan bu alandaki kariyerine 2011 yılından itibaren Bosphorus Capital kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmiş, şirketin 2016 yılında Azimut Portföye satışı sonrasında, fon yönetimine 2011 yılında kurmuş olduğu Horizon Fund’da devam etmiştir.

2018 yılında kurulan Neo Portföy Yönetimi A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılan Mustafa Doğan ayrıca kurucu ortağı olduğu Bogaziçi Varlık Yönetimi A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

2006 yılında başladığı Ernst & Young Türkiye ofisinde, çeşitli departmanlarda tecrübe kazanmış olup, 2012 yılına kadar, en son kurumsal finasmandan sorumlu müdür pozisyonunda, yerli ve yabancı bir çok satın alma birleşme işleminde danışmanlık yapmıştır.

2012 -2018 yılları arasında Rhea Girişim Sermayesi yatırım ekibinde yer almış, portfoy şirketlerinin yönetilmesi, yatırım fırsatlarının incelenmesi / yatırım yapılması ve çıkış süreçlerinin yönetilmesi gibi konularda görev almıştır.

Finans dalında yüksek lisansı 2015- 2017 yıllarında INSEAD’da tamamlayan Emre Göltepe, aynı dönemlerde İngiltere merkezli bir danışmanlık firmasının kurucu ortaklığını üstlenmiş ve kısa sürede önemli satın alma, stratejik danışmanlık ve özel plasman işlerini tamamlamıştır. Yurt içi ve yurtdışında bir çok erken aşama şirkete yatırım yapan Emre Göltepe, kurucu ortakları arasında bulunduğu Neo Portföy Yönetimi AŞ’de girişim sermayesi yatırım fonlarından sorumludur.

Anadolu Üniversite İktisat ve Beykent Üniversite Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası mezunu olan Dilaver Ergin çalışma hayatına 2012 yılında Aktif Yatırım Bankası’nda uzman yardımcısı olarak başlamıştır. 2013 yılında Bosphorus Capital Portföy Yönetimi A.Ş transfer olmuş ve 2015 yılında Bosphorus Capital’in Azimut Portföye satışı sonrasında Azimut Portföy’de Fon Hizmet Birimi ve Koordinasyon Müdürü olarak görev yapmıştır. 2017 yılında Azimut Portföy’den ayrılarak Osmanlı Portföy Yönetimi A.Ş ‘te Fon Yöneticisi/ Trader olarak göreve başlamış ve 2020 yılında Neo Portföy Yönetimi A.Ş’ye Genel Müdür Yardımcısı/ Fon Yöneticisi olarak katılmıştır.

.